Josephine otrzymała stypendium do szkoły w Stanach Zjednoczonych!


ZDOLNA: Spośród 2900 kandydatów z Bridge International to własnie Josephine została wybrana jako uczennica, która otrzyma stypendium z Rabun Gap School w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.

W cieniu drzewa mango i małej osadzie w Maseno, ok 8 godzin podróży od Nairobi, na trawie siedzi 60 dzieci. Uczą się czytać, pisać i liczyć.

Jeszcze kilka lat temu na tym obszarze nie było żadnej szkoły i właśnie New Life Mission postanowiła to zmienić. Rozpoczęliśmy nasze działania nie mając praktycznie żadnych środków finansowych. Zatrudniliśmy nauczycieli, kupiliśmy trochę materiałów szkolnych, zatrudniliśmy osobę, która miała przygotowywać dla dzieci posiłki i rozpoczęliśmy nauczanie- pod chmurką. Ten czas, kiedy nauka odbywała się pod drzewem mango, okazał się być początkiem czegoś dużo większego w życiu jednej małej dziewczynki.

Po kilku latach nauki w New Life Mission Education Center dziewczynka ta, o imieniu Josephine, otrzymała możliwość przeprowadzenia się razem ze swoimi rodzicami i młodszym bratem do Nairobi. Tam otrzymała możliwość nauki w Bridge International Academy, a niespełna rok temu wydarzyło się w jej życiu coś niesamowitego!

Spośród 2900 kandydatów z Bridge International to własnie Josephine została wybrana jako uczennica, która otrzyma stypendium z Rabun Gap School w stanie Georgia w USA. W uzasadnieniu odniesiono się między innymi do jej "wyróżniających się osiągnięć akademickich, zaangażowania społecznego cech przywódczych".

Sama Josephine, w wywiadzie z Jackie Mahugu dla magazynu Generation Next w Kenii, mówi " Jestem teraz na dobrej drodze do spełnienia mojego wielkiego marzenia o tym, by zostać neurochirurgiem. Zamierzam bardzo ciężko pracować i mam nadzieję, że pewnego dnia dostane się na Uniwersytet Harvarda".

Na pytanie co motywuje ją do tak ciężkiej pracy, odpowiedziała:"Widziałam, jak wielki wysiłek dniem i nocą moi rodzice wkładali w to, by zapewnić nam w życiu najbardziej podstawowe potrzeby. Zwykłam mówić do siebie wtedy, że zrobię wszystko co mogę w szkole, tak bym pewnego dnia znalazła się w położeniu, które pozwoli mi na to, by im pomóc. Dużą rolę w motywowaniu odegrali również moi nauczyciele"

Wesprzyj projekty szkolne w Kenii! Drogi Czytelniku! Czasami nie potrzeba wiele, by mogły wydarzyć się wspaniałe rzeczy! Być może Josephine nigdy nie miałaby takiej szansy w życiu, gdyby nie malutka szkółka, prowadząca zajęcia pod drzewem mango w Maseno. Czy chcesz razem z nami urzeczywistniać marzenia tych dzieci? czy chcesz sprawić, ze dzieci i młodzież otrzymają możliwość nauki w szkole? Dziękujemy za Twoje wsparcie!